Памук гипс

Умре ексклузивни Tapete!

Хартија неткаен позадина

Напишано од: Дирк Мохсова - Мај• 07•13

Хартија неткаен позадина

Хартија неткаен позадина

Повеќе и повеќе луѓе имаат тенденција, да им помогне на својот дом да поранешна слава. Соодветно на тоа, пред се 'што е можно поедноставни реновирање техники се во побарувачка, кои или прекумерно искуство. Бараат експертиза. Неткаен позадини имаат во овој контекст, предноста, дека тие може да се примени суво и затоа многу лесно да се користи од страна на почетници во крвавиот уметноста на wallpapering. Типично, ѕидови и тавани се додадат Едноставно и применети поединецот позадина ленти, како сакате. На овој начин имаш повеќе простор за можни корекции. Во следните напис некои аспекти, кои хартија поврзани со темата на "неткаен позадина’ види за, да се решат.

Хартија неткаен позадина

А неткаен позадина е составен од солза отпорни и мазна влакна и може да се монтира поради неговата димензионална стабилност без меки пати бара поинаку. Неткаен позадини се достапни во сите бои и варијации. Кои, на пример, сака да ја дадат на медитерански амбиент во форма на популарна Wischtechnik својот дом, ќе бидат во можност да го реализира својот барање побрзо и помалку комплицирано во пракса, со тоа постигнување на визуелно задоволство резултат со изборот на соодветно украсен неткаен позадина, како да се инвестира за раце. Популарната woodchip тапет е достапна како веб верзија. Иако не постојат разлики визуелно, зграби повеќе корисници случајно на ѕидни облоги направени од неткаен. Тоа е токму во дизајнот таванот предностите на неткаен позадини се свесни брзо, сега го имате, но не и со тежок, борбата на тапет паста за капење, кој не само траги на таванот и ѕидовите, но ја остава на несакани места и исто така предизвикува проблеми во оптимален ориентација.

Што треба да се погледне на хартија неткаен позадина

Како општо правило, кога wallpapering било wallcoverings потребата за мазна и чиста тлото. Оние кои не им е грижа во овој момент бараните, ризикува дефинитивно неестетски резултат, од нерамнините е потисната од страна на нова позадина и така впечаток на многу мали меурчиња воздух формирана. Тоа може да биде старите позадина останува релативно некомплициран замени со натопување со вода исплакнете. Во тврдоглав случаи, сепак, само што им помага на Сандер. Било дупки или пукнатини треба да бидат пополнети со поправка на резервоарот и се израмнија. Во врска со прилогот на неткаен позадини, важно е, пред сè,, не да ги зачувате на паста. Премалку се користи, па ова се апсорбира веднаш од страна на позадина и го спречува можноста за нова траса. Ако се примени на пастата, сепак дарежлив, па имате доволно време, да се донесе на тапет во саканата позиција. Кој хартијата кога неткаен позадина на овие точки се игнорираат, ќе го цениме придобивките од овој wallcovering наскоро.

Можете да ги следите сите одговори на овој запис преку RSS 2.0 feed. Ти можеш оставите одговор, или trackback од вашиот сопствен сајт.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.