Памук гипс

Умре ексклузивни Tapete!

Ако мачката е на позадина стружење

Напишано од: Дирк Мохсова - Мај• 11•13

Вие знаете дека премногу?
Мачките се најде дека е малку веројатно да се изгребе голема позадина на вашите ѕидови. Имате само реновиран, радуваат, дојде неколку дена подоцна се врати дома и да видиме повторно гребнатини од вашата мачка во нова позадина.
Со конвенционалните позадина Ова е крајно досадни и следниот реновирање веќе навестија повторно.
Со памук гипс овој проблем може да се реши брзо, но.

Како да се отстрани гребнатини на вашата мачка позадина Памук

Да има само една нула, само да потрае спреј шише со вода, мека памучна гипс уредни и да се поттикнат на малтерот памук повторно заедно.
Поголеми области може да се поправи, без повторно да се целосно реновирање на нови.
Чистење натопете памук со спреј шише со вода во опсег од околу 40 cm на површината zerkratze околу добро. Сега се отстрани малтер памук во нула област. Ако ова е сепак чиста, Можете дури да ја користите повторно. Сега можете да аплицирате за оваа работа назад нови памук гипс и беспрекорно се приклучи на натопен памук малтерот на ѕидот.
Со што ќе се спаси многу на иднината реновирање и може да се постави со гребење вашата мачка на ѕидот опуштено.
Во следново видео за да дознаете повеќе за преработка на памук гипс.

Ако сакате да дознаете повеќе за памук гипс, зграби моето слободно ebook за правото на текстот или да го посетите Baumwollputz Продавница

Можете да ги следите сите одговори на овој запис преку RSS 2.0 feed. Ти можеш оставите одговор, или trackback од вашиот сопствен сајт.

One Comment

  1. Konstantin Rei вели:

    Das finde ich mal einen tollen Beitrag! Normalerweise findet man nur Ratschläge, wie man der Katze das Kratzen abgewöhnt (was natürlich auch wichtig ist), aber endlich kümmert sich auch mal jemand um die Schäden, die bis dahin entstanden sind! 🙂

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.